Minifigurki Lego

Minifigurki Lego - ludziki Lego to podstawowy element zestawów klocków Lego. W sklepie internetowym Extra Extra Bricks znajdziesz większość figurek Lego z najpopularniejszych zestawów. Zapraszamy.

LEGO Minifigures

Figurki Lego

Twórcą figurek w klockach Lego jest Jens Nygaard Knudsen. Pierwsze figurki przedstawiające ludzi Lego pojawiły się w zestawach Rodzina Lego w 1974 i wyglądem znacznie różniły się od współczesnych minifigurek. Postacie były znacznie większe, miały okrągłe głowy z osobno wykonaną imitacją włosów i tors z ruchomymi ramionami, a reszta ciała poniżej była nieruchoma, złożona z podstawowych klocków Lego. Pierwsze ludziki Lego firma oferowała do 1980. Od 1975 w zestawach klocków Lego pojawiły się pierwsze minifigurki. Początkowo miniaturowe ludziki nie miały ruchomych nóg ani rąk - miały walcowate głowy, nakrywane osobnym nakryciem głowy, podobne do obecnych.Twarze figurek były gładkie, pozbawione rysunku. Reszta ciała była złożona z zaledwie dwóch elementów: tułowia z zaznaczonymi ramionami ułożonymi wzdłuż boków ciała oraz z elementu symbolizującego biodra i złączone nogi. Założeniem było jednak to, żeby ludziki były w miarę ruchome, tzn. żeby poruszały nogami i rękoma.

Pojawienie się minifigurek

Od 1978 roku ruszyła masowa produkcja nowych, ruchomych minifigurek, nie zmienionych pod względem konstrukcyjnym do chwili obecnej. Figurki zaczęły się składać z sześciu rodzajów elementów: ruchomych osobno nóg z biodrami (jeden element), tułowia, rąk, dłoni, głowy i włosów albo nakrycia głowy (kapelusze, czapki, kaski itp.). Nogi, ręce, dłonie i głowa były ruchome, a dłonie mogły chwytać specjalne klocki (np. narzędzia). Postaciom nadano jednakowe twarze o charakterystycznym, prostym rysunku (oczy w formie czarnych kropek i uśmiechnięte usta w formie czarnej wygiętej kreski, tzw. Dave), a widoczne części ciała – głowa i dłonie uzyskały żółty kolor. Z przodu tułowia nadrukowywano detale ubrania lub munduru.

Mimika w postaciach Lego

Mimika ludzików przyniosła seria Piraci z 1989 roku. Po raz pierwszy ludziki miały różny wygląd twarzy – pojawiły się brody, wąsy, rysowane włosy, przepaski na oko. W zamian zwykłych części ciała dodawano nowe, specjalne: haki zamiast dłoni czy drewniane nogi u piratów. Od tamtej pory wprowadzano coraz bardziej zróżnicowane minifigurki. W 1990 roku pojawiły się świecące w ciemnościach duchy z ruchomymi rękami, a w 1995 dość kontrowersyjne ruchome szkielety (w serii Lego Zamek). Dalsze urozmaicenie przyniosły zestawy tematyczne, z postaciami z Gwiezdnych wojen (1999), w tym robotami, z cyklu o Harrym Potterze i inne. Na początku XXI w. pojawiły się podwójne twarze: z jednej strony głowy była twarz szczęśliwa, a z drugiej przestraszona lub niezadowolona. W wielu seriach tematycznych, związanych np. z filmami, figurki mają cielisty kolor skóry. W chwili obecnej obok tradycyjnych, w zestawach występują też bardziej zróżnicowane, pod względem kształtów, kolorów oraz wzorów ubrań, ludziki. Dziś także nie jest problemem zmodyfikowanie wyglądu ludzika do własnych potrzeb za pomocą obróbki komputerowej.

Sklep z minifigurkami Lego

ExtraExtraBricks.pl to sklep internetowy w którym kupisz większość dostępnych na rynku minifigurek Lego z prawie każdego zestawu dostępnego na rynku. Oferujemy figurki lego nowe oraz używane.

Ceny figurek Lego

Ceny minifigurek Lego są bardzo zróżnicowane. Zależą od między innymi od dostępności danej minifigurki na rynku, stanu jej zachowania.

Dostawa ludzików Lego

Zakupione w naszym sklepie minifigurki Lego dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej DPD, Kurier Pocztex 48 i przez Paczkomaty InPost. Czas dostawy figurek uzależniony jest od przewoźnika, rodzaju przesyłki oraz adresu odbiorcy. Większość zamówionych postaci trafia do naszych klientów już następnego dnia roboczego. Jednak ogólny czas na dostawę zamówienia wynosi 1-2 dni robocze w przypadku DPD, do 3 dni roboczych w przypadku Kurier Pocztex 48 oraz 2-4 dni robocze w przypadku odbioru zamówienia przez Paczkomaty InPost.

Możliwy jest też odbiór osobisty w Białymstoku.

Zapraszamy

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl